Gigabírsággal büntették meg a TikTokot, mert nem tartotta be az EU gyermekvédelmi szabályait
A kínai app három évvel ezelőtti kihágásai miatt 345 millió eurós büntetést kapott.
A kínai app három évvel ezelőtti kihágásai miatt 345 millió eurós büntetést kapott.
Egyelőre nem lehet tudni, hogy mikor lesz a New York Times által megszellőztetett tervből valóság.
Tekintélyes követőtábora van a TikTokon a huszonéves Seres Samunak, aki népszerűségét kortársai útmutatására használja a hatalmas médiazaj miatt megnehezedett tájékozódásban.
Az ABC igazgatója szerint különben sem a Twitteren követik őket a legtöbben.
A kínai céget idén már egyszer hasonló okból megbírságolták Európában.
Néha olyan érzése van az embernek, hogy Elon Musk egyfajta játszótérnek tekinti a megvásárolt Twittert: szinte hetente borzolja a kedélyeket valamilyen változtatási tervvel. A legújabb ilyen a sötét mód bevezetése, amely mégsem bizonyult problémamentesnek.
Harmincszorosára nőtt a bírósági végzéssel eltávolíttatott tartalmak száma az orosz VKontakte közösségi oldalon, mióta Oroszország háborút indított Ukrajna ellen – derül ki a Citizen Lab jelentéséből.
Mit csinál Budapest főtájépítésze és hogyan tud az anyagilag szenvedő főváros zöldterületeket is fejleszteni? Miért tartja fontosnak, hogy a közösségi médiában beszéljen az élővilágról? Mit tanulhatunk a Liget-projektből és hogyan lehet felelősen hozzányúlni a Népligethez? Hogyan küzd meg a kánikulával a főváros és miért elengedhetetlenek ehhez a zöldfelületek? Fenntarthatósági podcastunkban Bardóczi Sándor, Budapest főtájépítésze volt Nagy Iván László vendége.
A videómegosztó platform így reagálhat a Twitter/X átalakítására.
A nyugat-európai és egyesült államokbeli intenzitásnál ugyan kevésbé erősen, de már Magyarországon is találkozni olyan kihívásokkal, amelyek a fiatalok fizikai sérülését vagy akár halálát is okozhatják.
A BlueVoyant kiberbiztonsági vállalat friss jelentése szerint újfajta csalási módszer terjed a Facebookon, amelyben egy bank hamis profiljával tévesztik meg a gyanútlan ügyfeleket. Ugyanakkor a bevált taktikákat sem dobják sutba az internetes bűnözők, csupán új köntösbe öltöztetik időről időre, hiszen jól kereshetnek a hiszékeny emberek átverésével. A szakértők összegyűjtötték a közösségi médiában jelenleg leggyakrabban alkalmazott átveréseket, hogy segítsenek elkerülni a veszélyeket.
A heti aktív felhasználók számát tekintve már közelít a Twitterhez a Threads, mely a letöltések viszonylatában is igen komoly eredményeket tud felmutatni.
A napilap szerint ez akár lehetett maga a férfi is, ez pedig utalhat arra, hogy életben van.
Úgy tűnik, hiába próbálják leplezni, igenis aggódnak a Twitternél a Threads miatt, és igyekeznek is fellépni ellene – bár a megoldás etikussága igencsak megkérdőjelezhető.
A Metához tartózó Threads közösségi felületről nem lehet csak úgy, angolosan távozni: mint kiderült, a törlés magával rántja az Instagram-fiókot is.
A demokráciákban nem megszokott eszközhöz folyamodhat Emmanuel Macron francia elnök, korlátozhatják ugyanis a fiatalok közösségi médiás hozzáférését – így megfékezve a politikai szerveződéseket és a radikalizálódást.
Az uniós adatvédelmi szabályozások miatt egyelőre nem teszi elérhetővé az Európai Unióban új, Threads néven induló platformját a Meta, noha Amerikában és az Egyesült Királyságban már csütörtökön elérhető lesz.
Elon Musk szerint ideiglenes a lépés.
Mindezt azon a napon, amikor épp a Twitter tulajdonosa korlátozza a posztok elérését.